Kabelové topné systémy
Solární termické systémy
Speciální stavební práce

Home
Rychlý kontakt

CORD - kabelové topné systémy, s.r.o.
Dalimilova 96, 612 00 Brno

mob: 775 744 455

info@cord.cz
www.cord.cz

Náš partner

V-systém elektro s.r.o.
www.v-system.cz

Reference - Hlavní topení, roubená chalupa Kuklík

Jedná se o historicky unikátní objekt, ve kterém nebylo možné instalovat standardní elektrické podlahové topení, protože podlahy byly konstruovány klasickou metodou z dřevěného masivu. Běžné podlahové topení bylo proto realizováno pouze v části, kde byla podlaha betonová krytá keramickou podlahovou krytinou, tedy v hlavní místnosti kolem kachlové pece a v předsíni.

V ostatních místnostech bylo topení instalováno do falešného soklu v obvodových zdích. Sokl byl konstruován z termoizolace na kterou byly připevněny topné kabely TO-2R. Tato příprava pak byla překryta v několika cyklech klasickou hliněnou nevápennou omítkou.

Systém je řízen programovatelnými termostaty a to tak aby bylo možné i částečné vzdálené ovládání. Protože na plochách, které byly k dispozici nebylo možné instalovat plný výkon odpovídající plné úhradě tepelné ztráty, předpokládá se doplnění tohoto výkonu z instalovaných kachlových kamen, popřípadě dalších doplňkových topných těles.

V objektu je také instalována ochrana potrubí proti zamrzání. Objekt budeme nadále pozorovat pro získání dalších poznatků a zkušeností.

  • v místnostech s dřevěnou podlahou topení v obvodových zdech - falešný sokl
  • v místech s dlažbou běžné podlahové topení
  • řízeno programovatelnými termostaty
  • částečné vzdálené ovládání
  • realizace sledována a vyhodnocována pro vývoj a vylepšení podobných tech. řešení2008 Copyright © CORD s.r.o.
Vyrobil: stepgrafik